| Sub-decree reclassifying land use | 10/10/2011 |
Sub-Decree No.230 on Reclassification of 749 hectares of land in Andong Meas district of Ratanakiri province.
(2011-10-10)
Reclassifying 749 hectares as state private land in Andong Meas district of Ratanakiri province for rubber plantation investment. |
Sub-decree No. 147 on Cutting, Donating and Reserving 104.5255 hectares of ELCs in Ratanak Kiri Province.
Cutting 104.5255 ha in Tangchum village of Nharng commune in Andoung Meas district of Ratanak Kiri province: 9.7102 ha from ELC of Hoang Anh Oyadav, 11.1458 ha from ELC of DM Group, and 83.6695 ha from ELC of 7 Makara Phary; Donating 84.6530 ha to 23 families; Reserving 19.8725 ha for population growth and physical infrastructure development; and Granting ownership to 32 private land parcels. |