| Granted land area (hectare) | 8,825 |
Sub-Decree on Reclassification of 8,825 hectares in Sustainable Use Zones of Lumphat Wildlife Sanctuary in Ratanakiri province.
Reclassifying 8,825 hectares as state private land in Sustainable Use Zones of Lumphat Wildlife Sanctuary in Ratanakiri province for agro-industry investment. |
Determining 8,825 hectares as sustainable use zone in Lumphat Wildlife Sanctuary in Lumphat district, Ratanakiri province, and granting the land for agro-industry investment to Daun Penh Agrico Co., Ltd. |
Sub-decree No. 94 on Cutting and Reclassifying 179.2492 hectares of ELC in Ratanak Kiri Province.
Cutting 179.2492 ha of land in Thmey village of Chey Udom commune in Lumphat district of Ratanak Kiri province from ELC of Daun Penh Agrico; Reclassifying 160.8257 ha as state private land for granting donation of ownership to 56 families; Reserving 18.4235 ha for physical infrastructure development; and Granting ownership to 67 private land parcels. |