Her Excellency Dr. Adaljiza Albertina Xavier Reis Magno, Minister of Foreign Affairs and Cooperation of the Democratic Republic of Timor-Leste, will pay an official visit to the Kingdom of Cambodia
On 25 January 2022, the Ministry of Foreign Affairs and International Cooperation issued a press release on Her Excellency Dr. Adaljiza Albertina Xavier Reis Magno, Minister of Foreign Affairs and Cooperation of the Democratic Republic of Timor-Leste, will pay an official visit to the Kingdom of Cambodia on 26-29 January 2022.