His Excellency Dato’ Sri Ismail Sabri bin Yaakob, Prime Minister of Malaysia, will lead a high delegation to pay an official visit to the Kingdom of Cambodia
On 21 February 2022, the Ministry of Foreign Affairs and International Cooperation issued a press release on His Excellency Dato’ Sri Ismail Sabri bin Yaakob, Prime Minister of Malaysia, will lead a high delegation to pay an official visit to the Kingdom of Cambodia from 23-24 February 2022. Samdech Techo Primer Minister HUN SEN and His Excellency Dato’ Sri Ismail Sabri bin Yaakob will have a meeting to discuss bilateral relation and cooperation.