His Excellency PRAK Sokhonn, Deputy Prime Minister, Minister of Foreign Affairs and International Cooperation of the Kingdom of Cambodia, will participate in the ASEAN-United Nations Ministerial Meeting (AUMM), to be held via videoconference
On 06 October 2021, the Ministry of Foreign Affairs and International Cooperation issued a press release on His Excellency PRAK Sokhonn, Deputy Prime Minister, Minister of Foreign Affairs and International Cooperation of the Kingdom of Cambodia, will participate in the ASEAN-United Nations Ministerial Meeting (AUMM), to be held via videoconference on 08 October 2021, along with other ASEAN Foreign Ministers.