Outcomes of the virtual meeting between His Excellency PRAK Sokhonn, Deputy Prime Minister, Minister of Foreign Affairs and International Cooperation, and His Excellency Dato Lim Jock Hoi, Secretary-General of ASEAN
On 14 February 2022, the Ministry of Foreign Affairs and International Cooperation issued a press release on outcomes of the virtual meeting between His Excellency PRAK Sokhonn, Deputy Prime Minister, Minister of Foreign Affairs and International Cooperation, and His Excellency Dato Lim Jock Hoi, Secretary-General of ASEAN. During the meeting, H.E. Deputy Prime Minister PRAK Sokhonn and H.E. Secretary-General Dato Lim Jock Hoi exchanged views on a number of key issues that ASEAN Foreign Ministers need to discuss and provide guidance.