The Visit of Samdech Akka Moha Sena Padei Techo HUN SEN, Prime Minister of the Kingdom of Cambodia, to the Republic of the Union of Myanmar, 07-08 January 2022
On 08 January 2022, the Ministry of Foreign Affairs and International Cooperation issued a joint press release on the Visit of Samdech Akka Moha Sena Padei Techo HUN SEN, Prime Minister of the Kingdom of Cambodia, to the Republic of the Union of Myanmar, 07-08 January 2022.
Samdech Techo Prime Minister has a bilateral meeting with His Excellency Senior General Min Aung Hlaing during which both sides discussed a number of bilateral and regional issues of common interest and concerns.