Announcement on the NEC Meeting with political parties to organize political party policy dissemination program for the 7th National Assembly Election 2023
On 03 June 2023, the National Election Committee has posted an announcement regarding the NEC Meeting with political parties to organize political party policy dissemination program for the 7th National Assembly Election 2023 on their official website.
According to the announcement, the political party policy dissemination program will start from 01 July to 21 July 2023, the same period as the Political party promotional campaign for the National Election 2023.