Announcement: The Digital Government Forum 2024 and Cambodia-International Digital Government & Digital Government Exhibition
On 08 February 2024, the Ministry of Post and Telecommunications issued an announcement on the Digital Government Forum 2024 and Cambodia-International Digital Government & Digital Government Exhibition. The Digital Government Forum 2024 will be held under the theme “Sustainable and Inclusive Development through Digital Policies Implementation” and feature the inaugural “Cambodia-International Digital Government & Digital Technology Exhibition”។