Cambodia will attend “The 5th China International Import Exposition (CIIE)”
On 10 May 2022, the Ministry of Commerce issued an announcement on Cambodia will attend “The 5th China International Import Exposition (CIIE)”.
On behalf of the Cambodian Inter-Ministerial Committee for Participation in the World Expo and International Trade Exhibitions, the Ministry of Commerce has the honor to inform the public that Cambodia will attend “The 5th China International Import Exposition (CIIE)”, which will be held from 05th-10th November 2022 in Shanghai, People’s Republic of China.