Job applications in the Republic of Korea at the Committee for Training and Sending Workers Abroad
On 25 March 2022, the Ministry of Labor and Vocational Training issued a notification on job applications in the Republic of Korea, made at the Committee for Training and Sending Workers Abroad, located at the National Polytechnic Institute of Cambodia.
The Committee for Training and Sending Workers Abroad of the Ministry of Labor and Vocational Training is honored to announce the final candidates (1st time) Korean Language Proficiency Test under 17th EPS-TOPIK through the computer system and the skill test for 2022 that all job applications in the Republic of Korea are made at the Committee for Training and Sending Workers Abroad, located at the National Polytechnic Institute of Cambodia (NPIC) from Saturday, 02 April to Friday, 29 April 2022.