Press release on the outcome of the extraordinary session the Senate’s 5th legislature on 31 July 2024
On 31 July 2024, the Senate of Cambodia issued a press release regarding the outcome of the extraordinary session the Senate’s 5th legislature on 31 July 2024 on their official social media site.
According to the press, the Senate of the Kingdom of Cambodia held its Extraordinary Session of the 5th legislature under the high presidency of Samdech Akka Moha Sena Padei Techo Hun Sen, President of the Senate of the Kingdom of Cambodia on Wednesday, July 31, 2024.