Press release on the outcome of the meeting between His Excellency Hun Manet, Prime Minister of the Kingdom of Cambodia and Mio Kawada, Executive​ Vice President of the Japan External Trade Organization (JETRO)
On 6 August 2024, the Cabinet of the Prime Minister issued a press release on the outcome of the meeting between His Excellency Hun Manet, Prime Minister of the Kingdom of Cambodia and Mio Kawada, Executive​ Vice President of the Japan External Trade Organization (JETRO) on social media site.
According to the press, H.E. Hun Manet, Prime Minister of the Kingdom of Cambodia allowed Mio Kawada Executive Vice President of the JETRO to pay a courtesy call at the Peace Palace on the afternoon of the 6th August 2024.