Press release on the outcomes of the ASEAN Foreign Ministers’ Meeting, the 28th ASEAN Political-Security Community Council Meeting, and the 35th ASEAN Coordinating Council Meeting
On 8 October 2024, the Ministry of Foreign Affairs and International Cooperation issued a press release on the outcomes of the ASEAN Foreign Ministers’ Meeting, the 28th ASEAN Political-Security Community Council Meeting, and the 35th ASEAN Coordinating Council Meeting on their official website.
According to the press, H.E. Sok Chenda Sophea, Deputy Prime Minister and Minister of Foreign Affairs and International Cooperation attended the AMM, the 28th ASEAN Political-Security Community Council Meeting, and the 35th ASEAN Coordinating Council Meeting in Vientiane on 8 October 2024.