Selection of companies or legal entities to evaluate the completion of the project “Promoting the use of renewable energy”
On 17 March 2022, the Cambodia Indigenous Peoples Organization (CIPO) issued a notification on the selection of companies or legal entities to evaluate the completion of the project “Promoting the use of renewable energy”.
The Cambodia Indigenous Peoples Organization (CIPO) has been implementing the project “Promoting the use of renewable energy to improve the livelihoods of indigenous communities in Kbal Romeas” through community development, supported by the UNDP-GEF-SGP Foundation in Cambodia for 18 months starting from December 2020 to April 2022.