Senator the Hon Marise PAYNE, Minister for Foreign Affairs and Minister for Women of Australia, will pay an official visit to the Kingdom of Cambodia on 07-08 November 2021
On 04 November 2021, the Ministry of Foreign Affairs and International Cooperation issued a press release on Senator the Hon Marise PAYNE, Minister for Foreign Affairs and Minister for Women of Australia, will pay an official visit to the Kingdom of Cambodia on 07-08 November 2021.
Senator the Hon Marise PAYNE will pay a courtesy call on Samdech Akka Moha Sena Padei Techo HUN SEN, Prime Minister of the Kingdom of Cambodia.