On 21 March 2022, the Ministry of Commerce issued a notification on the 15th exhibition of Khmer products and fruit and vegetable products, which will take place from 16-19 June 2022 in Siem Reap City, Siem Reap Province.
To promote lively domestic trade activities and to better recognize and support Cambodian products in line with the Royal Government of Cambodia’s Trade Integration Strategy in promoting trade and private sector development, the Ministry of Commerce will continue to organize the campaign to buy Khmer products season 7 through the 15th exhibition of Khmer products and fruit and vegetable products, which will take place from 16-19 June 2022 in Siem Reap City, Siem Reap Province.