ការ​រៀបចំ​ពិព័រណ៍​ ចិន​-​អាស៊ាន​ លើក​ ទី​១៩​ “The​ 19th​ China-ASEAN​ Expo​ 2022”​ នៅ​ មជ្ឈមណ្ឌល​សន្និសីទ​ និង​ ពិព័រណ៍​អន្តរជាតិ​នាទី​ក្រុង​ណា​ន​នី​ង​ តំបន់​ស្វយ័ត​ក្វា​ង​ស៊ី​ សាធារណរដ្ឋ​ប្រជាមានិត​ចិន​
​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ២២​ ខែមេសា​ ឆ្នាំ​២០២២​ ក្រសួងពាណិជ្ជកម្ម​ បាន​ចេញ​សេចក្តីជូនដំណឹង​ ស្តី​ពី​ការ​រៀបចំ​ពិព័រណ៍​ ចិន​-​អាស៊ាន​ លើក​ ទី​១៩​ “The​ 19th​ China-ASEAN​ Expo​ 2022”​ នៅ​ មជ្ឈមណ្ឌល​សន្និសីទ​ និង​ ពិព័រណ៍​អន្តរជាតិ​នាទី​ក្រុង​ណា​ន​នី​ង​ តំបន់​ស្វយ័ត​ក្វា​ង​ស៊ី​ សាធារណរដ្ឋ​ប្រជាមានិត​ចិន​។​
​ក្រសួងពាណិជ្ជកម្ម​ រួម​សហការ​ជាមួយ​គណៈកម្មការ​រៀបចំ​ពិព័រណ៍​ចិន​-​អាស៊ាន​ នឹង​បន្ត​ រៀបចំ​ពិព័រណ៍​ ចិន​-​អាស៊ាន​ លើក​ ទី​១៩​ “The​ 19th​ China-ASEAN​ Expo​ 2022”​ ដែល​នឹង​ប្រព្រឹត្ត​ទៅ​ចាប់ពី​ថ្ងៃ​ទី​១៦-១៩​ ខែកញ្ញា​ ឆ្នាំ​២០២២​ នៅ​ មជ្ឈមណ្ឌល​សន្និសីទ​ និង​ ពិព័រណ៍​អន្តរជាតិ​នាទី​ក្រុង​ណា​ន​នី​ង​ តំបន់​ស្វយ័ត​ក្វា​ង​ស៊ី​ សាធារណរដ្ឋ​ប្រជាមានិត​ចិន​ តាម​ទម្រង់​ចូលរួម​ដោយ​ផ្ទាល់​ និង​ចូលរួម​តាម​ប្រព័ន្ធ​អន​ឡាញ​ (Physical​ and​ Virtual​ Exhibition)​។​