Ambassador of Japan to Cambodia will sign the exchange of notes and record of discussions on the extension of grant aid up to the amount of approximately USD 7 million
On 21 February 2018, at the Ministry of Foreign Affairs and International Cooperation, His Excellency PRAK Sokhonn, Senior Minister, Minister of Foreign Affairs and International Cooperation of the Kingdom of Cambodia, and His Excellency HORINOUCHI Hidehisa, Ambassador of Japan to Cambodia, will sign the Exchange of Notes and Record of Discussions on the extension of Grant Aid up to the amount of JYP 800,000,000 (Approximately USD 7 million) for the purpose of the implementation of the Economic and Social Development Programme.