His Excellency KISHIDA Fumio, Prime Minister of Japan, will lead a high delegation to pay an official visit to the Kingdom of Cambodia
On 17 March 2022, the Ministry of Foreign Affairs and International Cooperation issued a press release on His Excellency KISHIDA Fumio, Prime Minister of Japan, will lead a high delegation to pay an official visit to the Kingdom of Cambodia on 20-21 March 2022. Samdech Techo Prime Minister HUN SEN and His Excellency Prime Minister KISHIDA Fumio will have a bilateral meeting to discuss the enhancement of relations and cooperation between the two countries.