His Excellency PRAK Sokhonn and His Excellency WANG Wentian will sign the Agreement on the Cooperation Projects of the Mekong-Lancang Cooperation Special Fund 2022
On 11 June 2022, the Ministry of Foreign Affairs and International Cooperation issued a press release on His Excellency PRAK Sokhonn and His Excellency WANG Wentian signing the Agreement on the Cooperation Projects of the Mekong-Lancang Cooperation Special Fund 2022.
On 13 June 2022, His Excellency PRAK Sokhonn, Deputy Prime Minister, Minister of Foreign Affairs and International Cooperation of the Kingdom of Cambodia, and His Excellency WANG Wentian, Ambassador of the People’s Republic of China to the Kingdom of Cambodia, will sign the Agreement on the Cooperation Projects of the Mekong-Lancang Cooperation Special Fund 2022.