His Majesty Preah Bat Samdech Preah Boromneath NORODOM SIHAMONI, King of Cambodia, will attend the 41st General Conference of UNESCO in celebration of the 75th anniversary of UNESCO
On 08 November 2021, the Ministry of Foreign Affairs and International Cooperation issued a press release on His Majesty Preah Bat Samdech Preah Boromneath NORODOM SIHAMONI, King of Cambodia, will attend the 41st General Conference of UNESCO in celebration of the 75th Anniversary of UNESCO, which will be held on 10-14 November 2021 in Paris, French Republic.