Mrs. Louise MUSHIKIWABO, Secretary General of the International Organization of La Francophonie (OIF), will pay an official visit to the Kingdom of Cambodia
On 25 March 2022, the Ministry of Foreign Affairs and International Cooperation issued a press release on Mrs. Louise MUSHIKIWABO, Secretary General of the International Organization of La Francophonie (OIF), will pay an official visit to the Kingdom of Cambodia. At the same time, the first Economic and Trade Mission of La Francophonie in South-East Asia will be led from 28 to 30 March 2022 in Phnom Penh.