Outcomes of the ASEAN Post Ministerial Conferences Sessions with the Republic of Korea, People’s Republic of China and Japan, and the 22nd ASEAN Plus Three Foreign Ministers’ Meeting, back-to-back with the 54th ASEAN Foreign Ministers’ Meeting
On 4 August 2021, the Ministry of Foreign Affairs and International Cooperation issued a press release on the 0utcomes of the ASEAN Post Ministerial Conferences Sessions with the Republic of Korea, People’s Republic of China and Japan, and the 22nd ASEAN Plus Three Foreign Ministers’ Meeting, back-to-back with the 54th ASEAN Foreign Ministers’ Meeting on 3 August 2021 via videoconference. The meetings include: