Outcomes of the meeting between H.E. SOK Soken, Cambodia SOM Leader for CICA, and H.E. Ambassador Kairat SARYBAY, Executive Director of CICA Secretariat
On 6 April 2022, the Ministry of Foreign Affairs and International Cooperation issued a press release on the outcomes of the meeting between H.E. SOK Soken, Cambodia SOM Leader for CICA, and H.E. Ambassador Kairat SARYBAY, Executive Director of CICA Secretariat, on 4 April 2022. As the meeting coincided with the CICA Senior Officials Committee Meeting (SOC) and the preparation of the 6th CICA Summit, H.E. SOK Soken expressed his sincere appreciation to the CICA Secretariat for hosting a successful meeting.