Outcomes of the meeting between His Excellency Deputy Prime Minister PRAK Sokhonn, Minister of Foreign Affairs and International Cooperation, and Ms. Pauline Tamesis, the Resident Coordinator of the United Nations to Cambodia
On 08 April 2022, Ministry of Foreign Affair and International Cooperation has posted a press release on the outcomes of the meeting between His Excellency Deputy Prime Minister PRAK Sokhonn, Minister of Foreign Affairs and International Cooperation, and Ms. Pauline Tamesis, the Resident Coordinator of the United Nations to Cambodia.
They both expressed their satisfaction with the good cooperation between Cambodia and the United Nations and shared the same commitment to further enhance it.