Press release: His Excellency TO Lam, General Secretary of the Communist Party of Viet Nam, to undertake a state visit to the Kingdom of Cambodia
On 3 February 2026, the Ministry of Foreign Affairs and International Cooperation issued a press release on His Excellency TO Lam, General Secretary of the Communist Party of Viet Nam, undertaking a state visit to the Kingdom of Cambodia.
At the invitation of His Majesty Preah Bat Samdech Preah Boromneath NORODOM SIHAMONI, King of Cambodia, His Excellency TO Lam, General Secretary of the Communist Party of Viet Nam, will undertake a state visit to the Kingdom of Cambodia on 6 February 2026.