Press release on Deputy Prime Minister PRAK Sokhonn hosted field visit to Oddar Meanchey and Siem Reap
On 03 August 2025, Ministry of Foreign Affairs and International Cooperation issued a press release on Deputy Prime Minister PRAK Sokhonn hosted field visit to Oddar Meanchey and Siem Reap.
His Excellency Deputy Prime Minister PRAK Sokhonn hosted a field visit to the provinces of Oddar Meanchey and Siem Reap, on 1-2 August 2025, which was participated by heads and representatives of 26 Diplomatic Missions and specialized agencies of the United Nations.