Press release on organizing the working group of the Royal Government’s meeting to facilitate solutions and response to requests of civil society organizations
On 25 August 2020, Ministry of Interior has post a press release on the organizing the working group of the Royal Government’s meeting to facilitate solutions and response to requests of civil society organizations. The meeting aims to seek understanding and discuss with civil society organization of their request to amendment 17 article of Law on Association and Non Governmental Organization.