Press release on the outcome of the Plenary Session of the Council of Ministers under the high presidency of His Excellency Hun Manet, Prime Minister of the Kingdom of Cambodia
On 23 August 2024, Office of the Council of Ministers issued a press release on the outcome of the Plenary Session of the Council of Ministers under the high presidency of His Excellency Hun Manet, Prime Minister of the Kingdom of Cambodia on their official website.
According to the press, the Prime Minister of the Kingdom of Cambodia, His Excellency Hun Manet, presided over the Plenary Session of the Council of Ministers at the Office of the Prime Minister on Friday morning, August 23, 2024 to discuss and approve some important agendas.