Press release on the results of the “Youth Advocacy on Human Rights within the ASEAN Intergovernmental Commission on Human Rights”
On 2 September 2025, Cambodian Human Rights Committee issued a press release on the results of the “Youth Advocacy on Human Rights within the ASEAN Intergovernmental Commission on Human Rights”.
The Cambodian representative to the ASEAN Intergovernmental Commission on Human Rights (AICHR) hosted the AICHR Youth Advocacy on Human Rights on 1-2 September 2025 at the FairField by Marriot Phnom Penh Hotel and the Royal University of Phnom Penh, Phnom Penh.