Samdech Akka Moha Sena Padei Techo HUN SEN, Prime Minister of the Kingdom of Cambodia, will participate in the 38th and 39th ASEAN Summit and related summits
On 25 October 2021, the Ministry of Foreign Affairs and International Cooperation issued a press release on Samdech Akka Moha Sena Padei Techo HUN SEN, Prime Minister of the Kingdom of Cambodia, will participate in the 38th and 39th ASEAN Summit and related Summits, on 26-28 October 2021 via video conference. Samdech Techo Prime Minister will deliver his addresses in the summits.