His Excellency Chhieng Yanara, Minister Attached to the Prime Minister and Secretary General of the Cambodian Rehabilitation and Development Board of the Council for the Development of Cambodia (CRDB/CDC) held a Courtesy and discussion meeting with Mr. Andreas Zurbrugg, Deputy Head of Mission of Australian Embassy and colleagues through video conference
On 13 September 2021, the Council for the Development of Cambodia issued a press release on His Excellency Chhieng Yanara, Minister Attached to the Prime Minister and Secretary General of the Cambodian Rehabilitation and Development Board of the Council for the Development of Cambodia (CRDB/CDC) held a Courtesy and discussion meeting with Mr. Andreas Zurbrugg, Deputy Head of Mission of Australian Embassy and colleagues through video conference. The meeting aims to discuss the priorities on bilateral development cooperation and the progress of the Cambodia COVID-19 Development Response Plan (CDRP 2020-2022) as well as to inform the future development initiative programs for Cambodia.