Outcomes of the Telephone Conversation between His Excellency Deputy Prime Minister PRAK Sokhonn, Minister of Foreign Affairs and International Cooperation, and His Excellency Mr. Josep Borrell Fontelles
On 21 January 2022, the Ministry of Foreign Affairs and International Cooperation issued a press release on the outcomes of the Telephone Conversation between His Excellency Deputy Prime Minister PRAK Sokhonn, Minister of Foreign Affairs and International Cooperation, and His Excellency Mr. Josep Borrell Fontelles.
His Excellency Deputy Prime Minister PRAK Sokhonn, Minister of Foreign Affairs and International Cooperation had a telephone conversation with His Excellency Mr. Josep Borrell Fontelles, High Representative of the European Union for Foreign Affairs and Security Policy and Vice-President of the European Commission, on 20th January 2022.