Press release on the recognition of 4 Digital Government Products (DGPs) as the royal government’s products
On 18 November 2024, the Ministry of Post and Telecommunications issued a press release on the outcomes of the recognition of 4 Digital Government Products (DGPs) as the royal government’s product on their official social media site.
According to the press, the royal government has decided to recognize four Digital Government Products (DGPs) developed by the Ministry of Post and Telecommunications as the products of the royal government, which has many important functions and benefits.