Press release: Outcome of the Meeting on “Draft Report on the Progress of the Implementation of the Cambodia Industrial Development Policy (IDP) in 2021-2023”
On 9 January 2025, the Council for the Development of Cambodia issued a press release on the Outcome of the Meeting on “Draft Report on the Progress of the Implementation of the Cambodian Industrial Development Policy (IDP) in 2021-2023” held on 08 January at the Ministry of the Economy and Finance.
According to the announcement, the meeting expressed its appreciation to the Council for the Development of Cambodia for leading the report as Cambodia has been facing the epidemic of COVID-19.