សេចក្ដីប្រកាសព័ត៌មាន៖ លទ្ធផលនៃកិច្ចប្រជុំពិភាក្សាលើ “សេចក្ដីព្រាងរបាយការណ៍ស្ដីពីវឌ្ឍនភាពនៃការអនុវត្តគោលនយោបាយអភិវឌ្ឍន៍វិស័យឧស្សាហកម្មកម្ពុជា (IDP) ក្នុងឆ្នាំ២០២១-២០២៣”
កាលពីថ្ងៃទី៩ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៥ ក្រុមប្រឹក្សាអភិវឌ្ឍន៍កម្ពុជាបានចេញសេចក្ដីប្រកាសព័ត៌មានស្ដីអំពី លទ្ធផលនៃកិច្ចប្រជុំពិភាក្សាលើ“សេចក្ដីព្រាងរបាយការណ៍ស្ដីពីវឌ្ឍនភាពនៃការអនុវត្តគោលនយោបាយអភិវឌ្ឍន៍វិស័យឧស្សាហកម្មកម្ពុជា (IDP) ក្នុងឆ្នាំ២០២១-២០២៣” ដែលប្រព្រឹត្តិទៅកាលពីថ្ងៃទី៨ ខែមករានៅទីស្ដីការក្រសួងសេដ្ឋកិច្ច និងហិរញ្ញវត្ថុ។
យោងតាមសេចក្ដីប្រកាស កិច្ចប្រជុំខាងលើបានសម្ដែងការកោតសសើរដល់ក្រុមប្រឹក្សាអភិវឌ្ឍន៍កម្ពុជាចំពោះការដឹកនាំរបាយការណ៍ ខណ:ពេលដែលកម្ពុជាបាននិងកំពុងជួបប្រទះនឹងកាលរីករាលដាលនៃជំងឺកូវីដ-១៩។