Open Development Cambodia Organization (ODC) is pleased to announce the opening of registration for a full-day training session scheduled for 6 June 2024 in Siem Reap city, Siem Reap province. The training marks the implementation of the project “Strengthening Informal Economies and SMEs in Cambodia through Open Data and Digital Literacy,” funded by the Center for International Private Enterprise (CIPE).
Target participants: SMEs and informal economies living and conducting business in Siem Reap province. Women and People with Disabilities are encouraged to apply.