Distribution of COVID-19 vaccination card of the Ministry of National Defense to local people in Khan Dangkor, Phnom Penh
On 20 October 2021, Dangkor District Hall issued a notification on the distribution of COVID-19 vaccination card of the Ministry of National Defense to local people in Khan Dangkor, Phnom Penh.
Citizens who have already received the second dose of COVID-19 vaccine and received an notification by telephone from the Ministry of National Defense but have not yet received their card, please come and get the card with a personal vaccine letter.