Notice on digital capacity building and promotion of Cambodian products to international markets through CambodiaTrade.com
On 23 March 2026, Ministry of Commerce issued a notice on Digital capacity building and promotion of Cambodian products to international markets through CambodiaTrade.com.
The notice informs about the implementation of the project “Digital capacity building and promotion of Cambodian products to international markets through CambodiaTrade.com,” aiming to enhance digital capabilities of SMEs and support their participation in e-commerce and global markets.