Official announcement ceremony for the implementation of the Siem Reap Tourism Development Master Plan 2021-2035
On 20 October 2021, the Ministry of Tourism issued a press release on the official announcement ceremony for the implementation of the Siem Reap Tourism Development Master Plan 2021-2035.
Siem Reap Tourism Master Plan 2021-2035 was officially launched under the high presidency of His Excellency Dr. Aun Porn Moniroth, Deputy Prime Minister, Minister of Economy and Finance, Chairman of the National Committee for Tourism Development and high representative of Samdech Akka Moha Sena Padei Techo Hun Sen, Prime Minister of the Kingdom of Cambodia.