Outcome of the official visit of His Excellency Hun Manet, Prime Minister of the Kingdom of Cambodia to the French Republic
On 20 January 2024, the Ministry of Foreign Affairs and International Cooperation issued an announcement on the outcome of the official visit of His Excellency Hun Manet, Prime Minister of the Kingdom of Cambodia to the French Republic on their official website.
According to the announcement, on the 18th-19th January official visit to France, His Excellency Hun Manet, Prime Minister of the Kingdom of Cambodia has discussed various issue with Emmanuel Macron, the French Republic president, other key important actors and Khmer citizens residence in France.