លទ្ធផលនៃទស្សនកិច្ចផ្លូវការរបស់ សម្ដេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ដ្រីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា នៅសាធារណរដ្ឋបារាំង
នៅថ្ងៃទី២០ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៤ ក្រសួងការបរទេស និងសហប្រតិបត្តិការអន្តរជាតិ បានចេញសេចក្តីប្រកាសព័ត៌មាន ស្តីពីលទ្ធផលនៃទស្សនកិច្ចផ្លូវការរបស់ សម្ដេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ដ្រីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា នៅសាធារណរដ្ឋបារាំង នៅលើគេហទំព័រផ្លូវការរបស់ពួកគេ។
យោងតាមសេចក្តីប្រកាសព័ត៌មាន ក្នុងដំណើរបំពេញទស្សនកិច្ចផ្លូវការនៅប្រទេសបារាំង កាលពីថ្ងៃទី១៨ ដល់ថ្ងៃទី១៩ ខែមករា ឯកឧត្តម ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បានពិភាក្សាបញ្ហាផ្សេងៗជាមួយលោក Emmanuel Macron ប្រធានាធិបតីនៃសាធារណរដ្ឋបារាំង តួអង្គសំខាន់ៗដទៃទៀត និងប្រជាពលរដ្ឋខ្មែររស់នៅប្រទេសបារាំង។