Outcome of the workshop on “Regional Comprehensive Economic Partnership: Consequences, Challenges and Future Economic Growth for East Asia and ASEAN”
On 21 March 2022, the Ministry of Commerce issued a press release on the outcome of the workshop on “Regional Comprehensive Economic Partnership: Consequences, Challenges and Future Economic Growth for East Asia and ASEAN”.
The workshop consisted of three presentations and a panel discussion by national and international experts as well as senior officials with experience in negotiating the agreement.