Outcomes of the meeting between His Excellency PRAK Sokhonn, Deputy Prime Minister, Minister of Foreign Affairs and International Cooperation, and H.E. Mr. Khaled Khiari, United Nations Assistant Secretary-General
On 10 November 2021, the Ministry of Foreign Affairs and International Cooperation issued a press release on the outcomes of the meeting between His Excellency PRAK Sokhonn, Deputy Prime Minister, Minister of Foreign Affairs and International Cooperation, and H.E. Mr. Khaled Khiari, United Nations Assistant Secretary-General, on 10 November 2021. H.E. Deputy Prime Minister and H.E. Mr. Khaled Khiari looked forward to further the progress in the implementation of the ASEAN-UN Plan of Action 2021-2025, including in enhancing complementarities between ASEAN Vision 2025 and UN SDG 2030 Agenda and to the convening of ASEAN-UN meeting at all levels in physical format next year.