Outcomes of the official visit of His Excellency Deputy Prime Minister PRAK Sokhonn, Minister of Foreign Affairs and International Cooperation of the Kingdom of Cambodia to the Republic of Korea
On 09 September 2021, the Ministry of Foreign Affairs and International Cooperation issued a press release on the outcomes of the official visit of His Excellency Deputy Prime Minister PRAK Sokhonn, Minister of Foreign Affairs and International Cooperation of the Kingdom of Cambodia to the Republic of Korea from 06-08 September 2021. During the visit, the two ministers held a bilateral meeting and co-chaired the 11th Mekong-ROK Foreign Ministers’ Meeting. The meeting includes: