Outcomes of the Official Visit of Senator the Hon Marise PAYNE, Minister for Foreign Affairs and Minister for Women of Australia, to the Kingdom of Cambodia, on 07-08 November 2021
On 09 November 2021, the Ministry of Foreign Affairs and International Cooperation issued a press release on the outcomes of the Official Visit of Senator the Hon Marise PAYNE, Minister for Foreign Affairs and Minister for Women of Australia, to the Kingdom of Cambodia, on 07-08 November 2021.
At the invitation of His Excellency PRAK Sokhonn, Deputy Prime Minister, Minister of Foreign Affairs and International Cooperation of the Kingdom of Cambodia, Senator the Hon. Marise Payne, Minister for Foreign Affairs and Minister for Women of Australia, paid an official visit to the Kingdom of Cambodia on 07-08 November 2021 in order to further strengthen the existing good bilateral ties and cooperation between Cambodia and Australia.