Press release on Cambodia, Japan to sign the Exchange of Notes and accompanying documents on the extension of Japanese Yen loan
On 4 September 2024, the Ministry of Foreign Affairs and International Cooperation issued a press release regarding Cambodia, Japan to sign the Exchange of Notes and accompanying documents on the extension of Japanese Yen loan on their official website.
According to the press, H.E. SOK Chenda Sophea, Minister of Foreign Affairs and International Cooperation, and H.E. Ueno Atsushi, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Japan to Cambodia will sign the Exchange of Notes and accompanying documents on the extension of Japanese Yen loan on 6 September 2024.