Press release on Deputy Prime Minister SOK Chenda Sophea to co-chair Cambodia-Philippines Joint Commission for Bilateral Cooperation meeting in Manila
On 26 August 2024, the Ministry of Foreign Affairs and International Cooperation issued a press release on Deputy Prime Minister SOK Chenda Sophea to co-chair Cambodia-Philippines Joint Commission for Bilateral Cooperation meeting in Manila on their official website.
According to the press, H.E. SOK Chenda Sophea, Minister of Foreign Affairs and International Cooperation of Cambodia, will lead a delation to take part in the Fourth Meeting of the Cambodia-Philippines Joint Commission for Bilateral Cooperation (4th JCBC) in Manila on 27-28 August 2024, at the invitation of H.E. Enrique A. Manelo, Secretary for Foreign Affairs of the Republic of Philippines.