Press release on His Excellency Abdulla SHAHID will pay a working visit to the Kingdom of Cambodia
On 19 August 2022, the Ministry of Foreign Affairs and International Cooperation issued a press release on His Excellency Abdulla SHAHID, President of the 76th Session of the United Nations General Assembly (UNGA), who is concomitantly Minister of Foreign Affairs of the Republic of Maldives, will pay a working visit to the Kingdom of Cambodia on 21-22 August 2022.
During the visit, His Excellency Abdulla SHAHID will pay courtesy calls on Samdech Akka Moha Ponhea Chakrei HENG SAMRIN, President of the National Assembly, and Samdech Akka Moha Sena Padei Techo HUN SEN, Prime Minister of the Kingdom of Cambodia.